Tréninkové programy
a vybavení pro koně

Tréninková videa zdarma můžete shlédnout na youtube a placené programy si můžete zakoupit zde

Výukové programy jsou komplexní. Dostanete v nich všechny informace a uvidíte postupy při výcviku, které rozhodují o tom, jak dobře s vámi bude váš kůň spolupracovat.

Další důležitá věc je ta, že aby byly programy pro každého co nejvíc srozumitelné, důsledně jsem se vyhýbal všem odborným termínům a frázím. Zároveň vždy, když vám ukážu a řeknu co byste s koněm měli dělat, dozvíte se také jak to dělat, proč to dělat a co vám to přinese.

Programy obsahují jak ebook, tak výuková videa. Ve videích vám vysvětlím a ukážu jak s koněm postupuji při výcviku od získávání respektu a pozornosti koně až .... tam, kam si jen sami umíte (nebo teď ještě možná ani neumíte) představit. V ebooku jsou dále rozvedeny věci, které uvidíte ve videích a vysvětluji i věci, které ve videích nejdou ukázat a pro výcvik koně jsou nezbytné.

Ebooky i videa jsou zaměřeny na to, aby se každý po absolvování mých výukových programů, mohl vyhnout a předejít chybám, které vidím nejčastěji kolem sebe a které lidem brání dosáhnout opravdu dobré spolupráce se svým koněm. A to je nesystematický postup výcviku a přeskočení některých jeho částí. Je to jako kdybyste chtěli umět dobře číst a přitom se nenaučili všechna písmena, protože některá by vám nepřišla důležitá.  Po absolvování placených částí byste si již měli být schopni sami odpovědět na řadu otázek a vyřešit problémy, které vás teď možná trápí.

Koupit Práci ze země
Koupit Práci ze země + DVD

Opravdová důvěra - Práce ze země

V tomto programu uvidíte jak začínám pracovat s koněm ze země a jak ho připravit na práci pod sedlem. Uvidíte jak koně, který to nikdy nedělal naučit chodit na ohlávce a na vodítku, jak ho naučit ustupovat od tlaku, obraty kolem předku i zádi a jak ho učím couvat. Zároveň také vysvětluji proč tyto věci s koněm dělat, jaký mají smysl a Jak koně připraví na další výcvik.
Ve videu pracuji s koni různých povah, temperamentu i stáří, díky tomu vám mohu ukázat jak bázlivého koně přesvědčit, že se mne nemusí bát nebo naopak jak být důsledný, když mne kůň respektovat nechce. Uvidíte jak s koněm pracuji v kruhovce bez lonže i s lonží, jak koně zrychlit, zpomalit, zastavit nebo s ním změnit směr. Ukazuji a vysvětluji jaké používám vyvazování, proč lonžuji vyvázaného koně, co ho tím učím a jak ho tím připravím na práci pod sedlem.
V programu uvidíte jak koně učím stát na místě i když od něj odejdu nebo naopak, a by šel za mnou i když není na vodítku.
V programu nechybí ani nejčastější problémy které vás mohou při výcviku potkat a podrobné a srozumitelné ukázky a vysvětlení jak je řešit.
V tomto programu uvidíte vše, co koně učím ze země před jeho obsednutím i po obsednutí.

Opravdová důvěra - Práce ze sedla

Tento výukový program vás provede výcvikem koně pod sedlem od úplných začátků až po úroveň, kdy kůň lehce, ochotně a spolehlivě reaguje i na vaše minimální pobídky. Vysvětluji a ukazuji zde jak postupovat při výcviku, aby každá další věc, kterou koně učíte pro něj nebyla příliš těžká, on vašim požadavkům rozuměl, byl schopný je splnit a nebyl stresován tím, že by nechápal co po něm chcete nebo to nedokázal provést.
Při jízdě koně ovládáte hlavně tlakem holení a tlakem udidla. Tlakem udidla koně zpomalujete, zastavujete a také s ním můžete korigovat polohu hlavy a krku. Tlakem holení koně zrychlujete a regulujete jeho pohyb do strany. Když kůň reaguje rychle a ochotně i na jemné pobídky je jízda na něm snadná.
V mém programu se naučíte jak s koněm pracovat aby reagoval na vaše stále jemnější pobídky, budete moci snadno kontrolovat rychlost koně v klusu i ve cvalu a vždy spolehlivě zastavit na jízdárně i na vyjížďce. Pojedete vždy tam kam chcete a nestane se vám, že kůň bude stát na místě nebo půjde úplně jinam, než jste chtěli. Získáte si respekt koně a vyloučíte možnost, že by vás mohl kopat nebo kousat. Kůň vám bude lépe rozumět a vy se naučíte lépe rozumět svému koni. bude s vámi spolupracovat s vaším stále menším úsilím. Viděli jste někdy někoho jezdit na koni tak, že jste vlastně ani neviděli, že svému koni dává nějaké pobídky? Přesně tohle je cíl méhho výukového programu a to co bych chtěl aby jste jednou mohli všichni dokázat.

Koupit Práci ze sedla
Koupit Práci ze sedla + DVD

Opravdová důvěra - Jízda v terénu

Tréninkový program je zaměřen na snadné a přesné vedení koně na vyjížďce. Uvidíte, co by měl kůň umět, než vůbec poprvé vyjedete do terénu. V programu vám ukážu věci, které jsou pro snadné a spolehlivé vedení koně rozhodující, i postup, jak je koně naučit. Poradím a ukážu vám, jak koně naučit v terénu překonávat různé překážky, aby vás při jízdě v terénu nic nepřekvapilo a upozorním vás na nejčastější chyby, kterým byste se měli vyhnout. Součástí programu je i řešení a odstranění nejčastějších problémů, které vás při jízdě v terénu mohou potkat.

Koupit Jízdu v terénu
Koupit Jízdu v terénu + DVD

Opravdová důvěra - Řešení problémů

Trénink je pro vás vhodný pokud:

 • máte koně s problematickým chováním, které chcete odstranit
 • chcete problematickému chování koně předejít
 • chcete pochopit jak problematické chování koně vzniká
 • se zajímáte o způsoby řešení problémů, které jsou pro koně dobře srozumitelné

Abyste mohli odstranit jakýkoliv problém, musíte vědět, jak kůň přemýšlí. A právě to vám ukážu a vysvětlím v těchto tréninkových videích.

Koupit Řešení problémů
Koupit Řešení problémů + DVD

Opravdová důvěra - Obsedání

Trénink je pro vás vhodný pokud:

 • Pokud máte mladého koně, kterého si chcete připravit na obsednutí a obsednout
 • Pokud máte již obsedlého koně, který ale zatím příliš věcí neumí
 • Pokud chcete vědět, jak postupovat při obsedání

Abyste mohli koně efektivně trénovat a učit nové věci potřebujete vědět jakým způsobem se kůň vlastně učí a co je rozhodující pro to, aby kůň správně pochopil co od něj chcete. Kromě jiných věcí i tohle uvidíte v mém novém programu.

Koupit Obsedání
Koupit Obsedání + DVD

Ohlávka na míru

Váš kůň vám díky naší ohlávce bude mnohem lépe rozumět. "ano" a "ne" bude mnohem srozumitelnější.

 • Vhodné pro jezdce všech disciplín. Ohlávka vám dovolí rychle, efektivně a bezpečně vybudovat vztah s vaším koněm ze země i ze sedla.
 • Skvělá pro veškerou práci ze země.
 • Znatelně zlepšuje komunikaci při lonžování.
 • Nepřetáčí se, nikdy nejde přes oko vašeho koně a neruší ho tím.
 • Skvělá volba pokud chcete zkusit jezdit bez udidla.
Koupit ohlávku